Aksaray Belediyesi şehir tiyatroları ile kapılarını sanatseverlere aralıyor

Yılın her döneminden her yaş grubuna yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Aksaray Belediyesi, yetişkinliklere yönelik Karmakarışık'' isimli tiyatro oyununu tiyatro severler için sahneletecek.

  • 14
Aksaray Belediyesi şehir tiyatroları ile kapılarını sanatseverlere aralıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yılın her döneminden her yaş grubuna yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Aksaray Belediyesi, yetişkinliklere yönelik "Karmakarışık’’ isimli tiyatro oyununu tiyatro severler için sahneletecek.

Ray Cooney’in yazdığı Fazıl Somuncuoğlu’nun uyarlayarak yönettiği tiyatro oyunu 17 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Aksaray Kültür merkezinde sahnelenecek. Ücretsiz olarak vatandaşların izleyebileceği oyun 2 perdeden oluşuyor.

Aksaray’da 5 yılda binlerce sosyal ve kültürel etkinlik düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer tüm vatandaşları tiyatro oyununa davet etti. Başkan Dinçer, düzenledikleri sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada, "Görev sürecimiz boyunca düzenlediğimiz etkinliklerimize yoğun katılımlar oldu. Bizlerde vatandaşlarımızın bu ilgisine kayıtsız kalmayarak Aksaray tarihinin en fazla sosyal ve kültürel etkinliklerinin düzenlendiği bir dönemi geride bıraktık. Bu etkinliklerle il dışından ülke çapında adından övgü ile söz ettirmiş isimleri şehrimize davet ettik. Bu sayede hem vatandaşlarımıza büyükşehirlerdeki imkanları sunmuş olduk hem de şehrimizin tanıtımını bu etkinliklerle duyurmuş olduk. Yeni dönemde de bu tür etkinliklerimizin sayısını artıracağız. Biz biliyoruz ki belediyecilik sade altyapı ve üst yapıdan ibaret değildir belediyecilik, sosyal kültürel ve sanatsal imkanlar da sağlama alanıdır’’ dedi.

İHA

Bakmadan Geçme